Kody błędów ELECTROLUX

Współczesna pralka Electrolux uczy się na pierwszy rzut oka urządzeniem szalenie skomplikowanym. Masa przycisków, pokręteł i lampek może przyprawić o zawrót głowy.

Jednak producent wyposażył ją w możliwość porozumiewania się z użytkownikiem, za pomocą specjalistycznych kodów. Znajomość znaczeń tych symboli z pewnością pomaga ustalenie, co aktualnie dzieje się ze sprzętem, i czy konieczna jest naprawa pralki.


Kody błędów pralki Electrolux:


E10- zakłócony pobór wody lub jej odpływ. Jednym słowem zbyt mała ilość płynu znajduje się w bębnie bądź woda nie wylewa się do odpływu. Najczęściej wystarczy wyczyścić sitka w odpływie oraz sprawdzić zawór Aquastop, jeżeli jest w wyposażeniu danego typu urządzenia.
E20- sygnalizowany problem z pompą odpływową, ta nie odprowadza brudnej wody. Przyczyną że być zapchany filtr lub zgięty wąż odpływowy. Jeśli usunięcie potencjalnych przyczyn błędu nie pomoże, należy wezwać serwis pralek.
E30- wyciek, który można próbować zlokalizować samemu. W pierwszej kolejności należy sprawdzić uszczelkę drzwiczek (że być wygięta lub dziurawa), następnie podłączenia węża. Jeśli więc nie pomoże, wzywamy serwis Electrolux.
E40– problem z blokadą drzwiczek. Na szczęście konstrukcja pralki Electrolux uniemożliwia rozpoczęcie cyklu prania przy otwartych drzwiczkach, mimo takie jedna awaria może sprawić kłopot. Przyczyną E40 może być ułamany zaczep zamka lub niedziałający elektromagnes blokady. Mimo że przy odrobinie zdolności technicznych da się to naprawić we swym zakresie, warto powiedzieć o tym fakcie serwis agd.
E60– kod wskazujący na zbyt niską temperaturę wody. Problem może dotyczyć grzałki bądź czujnika temperatury. Z racji na konieczność sprawdzenia instalacji elektrycznej zaleca się poinformować o zdarzeniu serwis hotpoint.
E90– błąd związany z elektroniką. W takim faktu może pomóc jedynie specjalista z zakładu, gdzie odbywa się naprawa pralek.


Kody nietypowe.


Nietypowym kodem są trzy poziome kreski na wyświetlaczu. Z takim czasie pralka nie reaguje. Nie występuje takie błąd, ale włączona blokada rodzicielska uruchomiona niechcący, lub przez któregoś z rodziców. W instrukcji obsługi jest podana konfiguracja klawiszy zdejmująca blokadę.
Może się też przydarzyć nieprawidłowe rozmieszczenie odzieży w bębnie. W podobnej sytuacji pralka nie rozpocznie wirowania. W tym typu również należy użyć kombinacji klawiszy.
Mimo dość dużej ilości kodów, faktem jest, że pojawiają się niezwykle rzadko. Pralki Electrolux ważne są na świecie we swojej sił i niezawodności, dlatego awaria pralek występuje bardzo sporadycznie. Najlepsi fachowcy dbają o zadowolenie klientów, o czym dobitnie świadczą stale rosnąca ilość zadowolonych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *