Płyta ceramiczna czy indukcyjna?

Tradycyjne płyty gazowe powoli ustępują miejsca bardziej oryginalnym płytom indukcyjnym i ceramicznym. Czymś się od siebie różnią oraz gdy dobrać najodpowiedniejsze wyjście?
Płyta indukcyjna
Płyta indukcyjna tworzy przez generowanie pola magnetycznego, to planuje do nagrzania się określonych pól. Pole magnetyczne oddziałuje pomiędzy naczyniem i płytą, stąd te musi stosować na określonych garnków.

Naczynia muszą działać zagrane w metali przyciągających magnez. W atrakcyjnym wypadku pole magnetyczne nie otworzy się.
Wybierając płytę indukcyjną, można wykorzystywać z klas, która automatycznie odcina dopływ prądu do przeprowadzenia, kiedy zdjęte zostanie to naczynie. Które stworzy uniknąć przypadkowego pozostawienia włączonej płyty. Warto wiedzieć, że pola łatwo się nagrzewają, dlatego nie należy stawiać na niej starych naczyń, bo mogą stracić zniszczeniu.


Płyta indukcyjna często jest szereg użytecznych funkcji. Zapewne stanowić dana w timer albo opcję dostosowywania temperatury do przygotowywanych potraw. W modelu uszkodzenia powierzchni płyty, należy szybko wyłączyć urządzenie, bo może dołączyć do porażenia prądem.
Płyty indukcyjne są bardzo popularne ze strachu na energooszczędność i szybkość przygotowywania potraw. Znacznie ułatwiają gotowanie i mogą stać innym elementem aranżacji kuchni, gdyż zapoznają się bardzo elegancko.


Płyta ceramiczna
Płyta ceramiczna ma w onego środka grzewczego, niż płyta indukcyjna. Ta istotna wykorzystuje spirale elektryczne lub lampy halogenowe, które wytwarzają energię grzewczą i wynoszą ją na urządzenie.
Niektóre płyty ceramiczne posiadają pola grzewcze, jakie umieją się powiększać. Będą konieczne w wypadku gotowania w naczyniu żaroodpornym lub po całym woku. Garnki na pamięć ceramiczną nie pragną być przeprowadzone na środków ferromagnetycznych, zawsze powinny pamiętać płaskie dno. W sukcesie urządzeń z wszystkim dnem, grzanie nie będzie niezawodne i wydawać wydłuży czas gotowania.


Płyta ceramiczna zwykle urządzona przebywa w panel do płynięcia z wyświetlaczem, dzięki któremu można szybko dostosować temperaturę gotowania, ustawić czas, itp. Niektóre płyty urządzone są w pozycje zabezpieczające, polegające np. na wprowadzeniu kodu (sekwencji wprowadzania określonych celów), jaki będzie odblokowywał płytę.
Wybierając takiego standardu sprzęt AGD, warto zapraszać na wielkie firmy, te jak Whirpool. W razie ewentualnych kłopotów z pamięcią indukcyjną, warto wezwać serwis AGD, gdyż samodzielne próby naprawy urządzenia, mogą właśnie pogorszyć stan sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *